Bölgesel Araştırmalar Dergisi (BAD), 2017 yılında yayın hayatına başlamıştır. Dergimizde Uluslararası İlişkiler disiplini başta olmak üzere çeşitli Sosyal Bilimler alanlarında hazırlanan çalışmalara yer verilmektedir. Uluslararası hakemli bir dergi olan ve DergiPark veri tabanında yer alan Bölgesel Araştırmalar Dergisi; Academic Keys, ASOS Index, CEEOL, Cite Factor, DRJI, Index Copernicus, Research Bible, Sindex ve Journal Factor adlı uluslararası indeksler tarafından taranmaktadır.

Bölgesel Araştırmalar Dergisi’nin amacı jeopolitik ve stratejik bağlamda ülkelerin bölgesel, ikili ve çok taraflı ilişkilerini güncel ve tarihsel arka planıyla ilgili konularda çalışmalar yapmaktır. Dolayısıyla söz konusu çalışmalar; tarih, siyaset, ekonomi, sosyoloji, hukuk, jeopolitik, strateji, güvenlik, istihbarat, milli savunma, kültür, psikoloji ve coğrafya gibi alanlarla disiplinler arası işbirliğini içermektedir. Bu nedenle Bölgesel Araştırmalar Dergisi; farklı disiplinlerden istifade ederek ortak bir akademik platform oluşturmayı ve akademik bir bakış açısının geliştirilmesini hedeflemektedir.

Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça ve Farsça başta olmak üzere, çok dilli bir yayın politikasını benimseyen dergimiz, yılda iki sayı olarak (Mayıs ve Aralık) yayımlanmaktadır. Yayımlanmak üzere gönderilen yazılara ilişkin telif hakkı dergimize devredilmiş olup, makale gönderen yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemekte ve yazarlara telif ücreti ödenmemektedir.

Dergimizin Mayıs 2019 tarihinde çıkacak olan yeni sayısı için makale, araştırma, derleme ve ilgili yazardan ya da yayımlandığı yerden onayı alınmak suretiyle çeviri türünde yazılar kabul edilecektir. Makale gönderimi için son tarih 20 Mart 2019’dur. Bilgilerinize sunulur.

İrtibat Bilgileri:

Tel: +90 312 474 00 46
Fax: +90 312 474 00 45
E-Posta: bad@ankasam.org
Web: http://dergipark.gov.tr/bader

Yazım kuralları için buraya tıklayınız

ÖNE ÇIKANLAR

BİZİ TAKİP EDİN

3,018BeğenenlerBeğen
234TakipçilerTakip Et
2,804TakipçilerTakip Et
283AbonelerAbone

ANKASAM e-Bülten

e-Bültenimize abone olarak çalışmalarımızdan anında haberdar olabilirsiniz